Informace o nás

13 let jsem se věnovala registrovanému chovu Sibiřek a Něv. 

Informace z tohoto období naleznete zde  www.bella-bohemia.com

Jako jedna z prvních chovatelů v SCHK jsem se věnovala Něvským maškarádám , modrookým "sestřičkám" Sibiřských koček. Společně s dalšími  českými i zahraničními chovateli se nám po několika letech povedlo dotáhnout projekt uznání Neva Masquerade ve FIFe . Byl to těžký úkol , ale když si dnes prohlížím webové stránky či profily na FaceBooku (FB) chovatelů, kteří se po celém světě těmto půvabným kočkám věnují, vím, že všechna ta námaha stála za to. 

Bylo to krásné období, kdy chovatele spojoval společný cíl . Tuto příkladnou spolupráci českých chovatelů nám záviděli chovatelé z celého světa , napříč snad všemi plemeny. Kdo by se chtěl dozvědět víc, má možnost zde  https://okockach.cz/

Jak to tak bývá , když byly Něvy uznány, nastal klasický a předvídatelný vývoj. Každý z chovatelů se vydal vlastní cestou a postupem času se , dříve soudržná , spolupracující a tvořivá skupina rozpadla.  

Jak se hromadily zkušenosti, stále více ve mě sílil pocit, že v chovu koček jsem udělala co jsem chtěla a je čas, věnovat se něčemu jinému . Víc a víc na mě doléhal pocit, že chovatelské kluby se víc věnují pořádání výstav než výchově a podpoře nových chovatelů, jejich vedení k zodpovědnosti za zdraví chovaných koček a jejich přátelské povahy. 

Každý nový zájemce o pořízení kočičky ať už s PP nebo bez, či takový, který se rozhodne poskytnout domov kočičce z útulku či nalezené , má už možnost vyhledat spoustu informací na internetu . Tuto výhodu jsme před lety neměli, takže každý byl v podstě závislý na tom, co mu o kočkách řekl někdo "z okolí".  Jak jsem se zase více zapojila mezi "mazlíkáře"  , zjistila jsem, že informace sice jsou, ale málokdo je hledá před pořízením své první kočičky. Jak to tak bývá, zpravidla se majitelé shání po informacích až když je potká nějaký problém. 

O radu lze dnes požádat na několika "kočičích fórech" a v mnoha skupinách na facebooku , je jen na každém, kterou variantu si vybere. Chtěla bych zde jen připomenout, že je lepší si vyslechnout a přečíst víc názorů a z nich pak vybrat ten, který vyhovuje aktuální situaci.

Uvedu zde odkazy některé odkazy , kde lze požádat o radu či pomoc

https://www.modrykocour.cz/

https://www.ifauna.cz/kocky/forum/r/

kdo se orientuje na FB , jistě záhy zjistí, že milovníci koček mají mnoho skupin, převážně členěných podle plemen nebo jen prostě pro milovníky koček. Za všechny uvádím

https://www.facebook.com/groups/341768432558000/

https://www.facebook.com/groups/241741422665742/

a protože se tento web jmenuje Sibiřáci, tak ještě "ta naše"

https://www.facebook.com/groups/131685486977555/?fref=ts